O projekcie i autorze

Radomsk.pl to podobno NAJLEPSZY blog historyczno-turystyczny na temat miasta Radomska oraz okolic. Znajdziesz tutaj artykuły historyczne oraz turystyczne, źródła, recenzje, zdjęcia, mapy, newsy, teksty publicystyczne oraz inne materiały związane tematycznie z portalem.

Skąd pomysł?

Z zamiarem stworzenia w sieci swojego miejsca, w którym publikowałbym przede wszystkim materiały historyczne, nosiłem się już od dłuższego czasu. Kupiłem więc domenę i… na tym stanęło na kilka miesięcy. To nawet dobrze, ponieważ przez prawie rok od tego zakupu myślałem jak ma wyglądać moje historyczne miejsce w sieci. Miałem już pewne doświadczenia dzięki blogowi o Henryku Siemiradzkim (www.siemiradzki.paweldudek.com). Pomysł więc dojrzewał. W październiku 2014 roku pomysł już się wyklarował i powoli, bardzo powoli, składałem wszystko w całość.

Ta domena jakby trochę już znana…

Przed zakupem domeny długo zastanawiałem się nad tym jaką wybrać. Nazwa miała być krótka, łatwa do zapamiętania i oryginalna. Padło na Radomsk.pl. „Radomsk” to nazwa naszego miasta, funkcjonująca w latach 1919-1922.

Tak, nazwa domeny jest podobna do noworadomsk.pl. Tematyka też… 🙂 Ze Zdzisławem Wiśniewskim znam się dobrze, obydwaj wiemy, że warto pisać o historii Radomska w internecie. Zresztą, konsultowałem z nim trochę powstanie bloga. Polecam Jego serwis!

Częstotliwość, blog i forma

Nowe materiały pojawiały się będą nieregularnie. Przerw dłuższych niż miesiąc nie przewiduję! 🙂 To nie jest serwis z publikacjami naukowymi o Radomsku. Wszystko, co będzie u mnie publikowane, ma być przystępne i zrozumiałe dla przeciętnego radomszczanina. Nie oznacza to jednak, że neguję naukową formę – pewnie w międzyczasie będę gdzieś jeszcze publikował, jestem przecież z zawodu historykiem.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa – chyba, że zaznaczyłem, iż korzystałem z czyjejś pracy. „Korzystałem” nie oznacza, że przepisywałem „na żywca”. Wyjątkiem są przedruki z materiałów, dla których autorskie prawa majątkowe wygasły. Nawet tam jednak, jeśli jest to możliwe, podaję kto był autorem.

Możesz wykorzystywać moje materiały w taki sposób, aby postępować zgodnie z obowiązującymi normami, m.in. za każdym razem zaznaczaj moje autorstwo, pytaj o zgodę w przypadku wykorzystywania materiałów do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Dotyczy to nie tylko konkretnych materiałów, ale także marki Radomsk.pl.

O autorze

Nazywam się Paweł Dudek, z pasji i zawodu jestem historykiem.

autor

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku historia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2007 roku jestem członkiem Komisji Historycznej Hufca ZHP Radomsko. Jestem Członkiem Rady Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w kadencji 2015-2019. Jestem pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu Wiedzy o Radomsku (od 2011 roku).

Od wielu lat tworzę materiały związane z historią, turystyką oraz szeroko pojętą kulturą dla takich tytułów i marek jak Telewizja Polska S.A., TVP 3 Katowice, tygodnik „Gazeta Radomszczańska”, miesięcznik „Nasza Historia”, dziennik „Polska Dziennik Łódzki”, tygodnik „Co Nowego”, portal Radomsko24.pl, portal Wiadomości24.pl, portal Histmag.org, portal MapaKultury.pl.

Zapraszam także na dwie moje strony internetowe:
– strona prywatna – www.paweldudek.com
– Henryk Siemiradzki w Strzałkowie i okolicach – www.siemiradzki.paweldudek.com