Kapliczka z 1996 r. na południe od Teodorowa Wielkiego

Ten artykuł dodałem 21.11.2021 roku

Idąc od południa, tuż przed pierwszymi domami w miejscowości Teodorów Wielki, a właściwie Stefania, bo tak nazywa się ta część wsi, znajduje się okazała kapliczka z 1996 roku. Natrafiłem na nią przemierzając czerwony Szlak Partyzancki.

Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Jak zaznaczyłem w tytule, kapliczka pochodzi z 1996 roku. Wiem to z tablicy, która jest w murowana w ścianę tego obiektu. Od powstania kapliczka była już remontowana, o czym świadczy jej elewacja, a także położona wokół kostka brukowa. Te elementy na pewno nie mają 25 lat, zostały zrobione całkiem niedawno. Kapliczka ma formę murowanego postumentu schodkowego, zwieńczonego u góry murowanym krzyżem z metalowym wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Na wspomnianej tablicy znajduje się następująca informacja:

NA INTENCJE
ODWIEDZIN OBRAZU
MATKI BOSKIEJ
1996 R.

FUNDATOR
J. RYBAK.

Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

261 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)