[stare zdjęcie] Pochód pierwszomajowy w Żytnie w latach 70.

Zdjęcie przedstawia pochód pierwszomajowy, który miał miejsce w Żytnie, najprawdopodobniej w latach 70. Na trybunie znajdują się członkowie komitetu PZPR. W prawej części zdjęcia widać szyld z napisem „Radiotechniczne”, a pod spodem „motoryzacyjne”. Zapewne chodzi o sklep z tego typu artykułami. Może dzięki temu ktoś z Czytelników będzie potrafił zlokalizować miejsce wykonania zdjęcia?

Dziękuję za udostępnienie zdjęcia panu Michałowi Flaszy, który już po publikacji ustalił kto został tam uwieczniony. Poniżej znajduje się wersja zdjęcia z oznaczonymi osobami.

1. Pełka, nauczyciel z Małej Wsi.
2. Kazimierz Jędrzejczyk, nauczyciel ze szkoły w Ewinie, która działała w latach 1959-1968.
3. Wacława Knop, nauczycielka z Małej Wsi.
4. Jerzy Górski, ur. 1938 r., pełnił funkcję sekretarza ds. propagandy w Komitecie Gminnym w Żytnie (1969-1975), I sekretarza Komitetu Gminnego PZPR w Żytnie (1975-1981), społecznego inspektora ORMO, a także zastępcy komendanta ORMO w Żytnie, był przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej w Żytnie. Był też nauczycielem i dyrektorem szkoły w Żytnie. Jego żona była położną w Żytnie.
5. Dymecka, nauczycielka z Żytna.
6. Włodarczyk, nauczyciel z Żytna.

Zdjęcie zapewne z podobnego czasu i podobnych uroczystości, przedstawiające dzieci ze szkoły w Małej Wsi opublikowałem tutaj.

1356 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj