[stare zdjęcie] Pochód pierwszomajowy w Żytnie w latach 70.

Ten artykuł dodałem 28.03.2021 roku

Zdjęcie przedstawia pochód pierwszomajowy, który miał miejsce w Żytnie, najprawdopodobniej w latach 70. Na trybunie znajdują się członkowie komitetu PZPR. W prawej części zdjęcia widać szyld z napisem „Radiotechniczne”, a pod spodem „motoryzacyjne”. Zapewne chodzi o sklep z tego typu artykułami. Może dzięki temu ktoś z Czytelników będzie potrafił zlokalizować miejsce wykonania zdjęcia?

Dziękuję za udostępnienie zdjęcia panu Michałowi Flaszy, który już po publikacji ustalił kto został tam uwieczniony. Poniżej znajduje się wersja zdjęcia z oznaczonymi osobami.

1. Pełka, nauczyciel z Małej Wsi.
2. Kazimierz Jędrzejczyk, nauczyciel ze szkoły w Ewinie, która działała w latach 1959-1968.
3. Wacława Knop, nauczycielka z Małej Wsi.
4. Jerzy Górski, ur. 1938 r., pełnił funkcję sekretarza ds. propagandy w Komitecie Gminnym w Żytnie (1969-1975), I sekretarza Komitetu Gminnego PZPR w Żytnie (1975-1981), społecznego inspektora ORMO, a także zastępcy komendanta ORMO w Żytnie, był przewodniczącym Gminnej Rady Narodowej w Żytnie. Był też nauczycielem i dyrektorem szkoły w Żytnie. Jego żona była położną w Żytnie.
5. Dymecka, nauczycielka z Żytna.
6. Włodarczyk, nauczyciel z Żytna.

Zdjęcie zapewne z podobnego czasu i podobnych uroczystości, przedstawiające dzieci ze szkoły w Małej Wsi opublikowałem tutaj.

778 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)