Stragany na rynku w Radomsku (stare zdjęcie)

Całkiem niedawno zamieściłem na Facebooku zdjęcie przedstawiające stragany na rynku w Radomsku. Fotografię tę znalazłem w Biuletynie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku „Nasz Świat”. Jest ono podpisane w następujący sposób – „Stragany na rynku w Radomsku – 1936 r.”.

Jeden z czytelników, pan Robert, zwrócił uwagę pisząc: „ciekawe zdjecie,tylko skad ta pewnosc ze jest z 36r? o ile sobie przypominam to juz w latach 30tych w tym miejscu byla czesc parku ,a rynek zostal przeniesiony w miejsce gdzie dzis przebiega wiadukt i stoi mdk……” (pisownia oryginalna).

Według mojej wiedzy fotografia została wykonana między rokiem 1912 a 1936. Wtedy przy Rynku pod nr 2 istniała apteka (a właściwie skład apteczny) należąca do Aleksandra Miętkiewicza. W prawej części zdjęcia widać szyld z nazwiskiem Miętkiewicz.

Analizując bezsporne fakty – zdjęcie przedstawia północną część rynku. Widoczne są na nim kamienice, które przetrwały do naszych czasów. Lokalizacja fotografa wykonującego zdjęcie ukazana jest na poniższej mapie.

4452 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj