Stragany na rynku w Radomsku (stare zdjęcie)

Ten artykuł dodałem 24.02.2017 roku

Całkiem niedawno zamieściłem na Facebooku zdjęcie przedstawiające stragany na rynku w Radomsku. Fotografię tę znalazłem w Biuletynie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku „Nasz Świat”. Jest ono podpisane w następujący sposób – „Stragany na rynku w Radomsku – 1936 r.”.

Jeden z czytelników, pan Robert, zwrócił uwagę pisząc: „ciekawe zdjecie,tylko skad ta pewnosc ze jest z 36r? o ile sobie przypominam to juz w latach 30tych w tym miejscu byla czesc parku ,a rynek zostal przeniesiony w miejsce gdzie dzis przebiega wiadukt i stoi mdk……” (pisownia oryginalna).

Według mojej wiedzy fotografia została wykonana między rokiem 1912 a 1936. Wtedy przy Rynku pod nr 2 istniała apteka (a właściwie skład apteczny) należąca do Aleksandra Miętkiewicza. W prawej części zdjęcia widać szyld z nazwiskiem Miętkiewicz.

Analizując bezsporne fakty – zdjęcie przedstawia północną część rynku. Widoczne są na nim kamienice, które przetrwały do naszych czasów. Lokalizacja fotografa wykonującego zdjęcie ukazana jest na poniższej mapie.

3976 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: