Stragany na rynku w Radomsku (stare zdjęcie)

Ten artykuł dodałem 24.02.2017 roku

Całkiem niedawno zamieściłem na Facebooku zdjęcie przedstawiające stragany na rynku w Radomsku. Fotografię tę znalazłem w Biuletynie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku „Nasz Świat”. Jest ono podpisane w następujący sposób – „Stragany na rynku w Radomsku – 1936 r.”.

stragany_na_rynku_w_radomsku_foto

Jeden z czytelników, pan Robert, zwrócił uwagę pisząc: „ciekawe zdjecie,tylko skad ta pewnosc ze jest z 36r? o ile sobie przypominam to juz w latach 30tych w tym miejscu byla czesc parku ,a rynek zostal przeniesiony w miejsce gdzie dzis przebiega wiadukt i stoi mdk……” (pisownia oryginalna).

Trudno mi się w tej chwili do tego odnieść, ale będę poszukiwał informacji na temat daty powstania tego zdjęcia. Proszę więc o kontakt osoby, które mogą coś więcej w tej sprawie powiedzieć. W biuletynie, z którego zaczerpnąłem fotografię, nie ma żadnych wskazówek, które jednoznacznie określałyby z którego roku jest to zdjęcie. Za jakiś czas artykuł zostanie więc zaktualizowany.

Analizując bezsporne fakty – zdjęcie przedstawia północną część rynku. Widoczne są na nim kamienice, które przetrwały do naszych czasów. Lokalizacja fotografa wykonującego zdjęcie ukazana jest na poniższej mapie.

2377 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.