Władysław Maciej Krakowski

Ten artykuł dodałem 16.03.2017 roku

Urodził się w 1944 roku w Radomsku. Tu spędził swoje lata szkolne i w II LO zdał maturę. Studia ukończył w Krakowie w Wyższej Szkole Rolniczej na wydziale melioracji wodnych. Kierował budowami zbiorników wodnych m.in. w Korytnicy koło Staszowa, w Iraku, w Klimkowie koło Gorlic, w Świnnej Porębie koło Wadowic, w Czorsztynie. Za sposób prowadzenia budowy zbiornika w Czorsztynie odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, a za uratowanie przed zniszczeniem wielu cennych zabytków architektury i sztuki otrzymał od Stowarzyszenia Historyków Sztuki medal MERENTIBUS. Jest honorowym obywatelem Czorsztyna.

W latach 1997-2001 był prezesem Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica. W lutym 2016 roku ponownie objął to stanowisko. Jego bratem jest Jędrzej Krakowski, były ambasador RP w Korei Południowej.

1146 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: