Władysław Maciej Krakowski

Ten artykuł dodałem 16.03.2017 roku

Urodził się w 1944 roku w Radomsku. Tu spędził swoje lata szkolne i w II LO zdał maturę. Studia ukończył w Krakowie w Wyższej Szkole Rolniczej na wydziale melioracji wodnych. Kierował budowami zbiorników wodnych m.in. w Korytnicy koło Staszowa, w Iraku, w Klimkowie koło Gorlic, w Świnnej Porębie koło Wadowic, w Czorsztynie. Za sposób prowadzenia budowy zbiornika w Czorsztynie odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, a za uratowanie przed zniszczeniem wielu cennych zabytków architektury i sztuki otrzymał od Stowarzyszenia Historyków Sztuki medal MERENTIBUS. Jest honorowym obywatelem Czorsztyna.

W latach 1997-2001 był prezesem Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica. W lutym 2016 roku ponownie objął to stanowisko. Jego bratem jest Jędrzej Krakowski, były ambasador RP w Korei Południowej.

303 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, dać piątaka, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.