Czesław Palik

Ten artykuł dodałem 26.12.2020 roku

Czesław Palik urodził się 9 maja 1948 w Krakowie.

Karierę piłkarską rozpoczynał w Cracovii. W 1966 roku w barwach tego klubu zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów. W 1973 roku został zawodnikiem Korony Kielce. W 1975 roku wywalczył z tym klubem awans do drugiej ligi. Jako piłkarz karierę zakończył w sezonie 1980/1981. Następnie zdobył uprawnienia trenerskie w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Będąc trenerem młodzieżowej reprezentacji Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w 1981 roku zdobył w Szczecinie Puchar Michałowicza. W sumie był trenerem kilkudziesięciu klubów.

RKS Radomsko, wiosna 2005 roku. W marynarce – Czesław Palik

Radomszczanie zapamiętają go z tego, że trenował nasz RKS, i to aż dwukrotnie w dość krótkim czasie, bo w sezonie 2004/2005. Pierwszy raz Palik trenował RKS od 8 lipca (jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego meczu sezonu) do 4 października 2004 roku, a potem od 1 marca 2005 roku. W sezonie tym RKS Radomsko występował w drugiej lidze. Niestety nasz klub zajął wówczas ostatnie, osiemnaste miejsce z zaledwie trzema zwycięstwami, dwoma remisami oraz aż 29 porażkami i 86 straconymi bramkami. Był to czas, kiedy RKS borykał się z wieloma problemami, przede wszystkim finansowymi, a co za tym idzie – również kadrowymi. W jednym z marcowych meczów Palik miał do dyspozycji zaledwie trzech piłkarzy. Sezon udało się dokończyć, bo klubowi groziło wówczas nawet wycofanie z rozgrywek. 30 czerwca 2005 roku Czesław Palik zakończył współpracę z RKS Radomsko. Od nowego sezonu Palik trenował Proszowiankę Proszowice, a RKS rozpoczął zmagania w III lidze, niestety klub został wycofany z rozgrywek po ósmej kolejce spotkań.

346 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)