Fragment (zdjęcie) mapy Królestwa Polskiego i dawnych ziem Rzeczypospolitej (1831 r.)

Ten artykuł dodałem 12.03.2016 roku

Jest to zdjęcie fragmentu Mapy Królestwa Polskiego i dawnych ziem Rzeczypospolitej, autorstwa francuskiego geografa Auguste-Henriego Dufoura. Mapa pochodzi z 1831 roku. Oryginał mapy znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Zdjęcie w artykule przedstawia fragment reprodukcji z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Cóż, zdjęcie nie jest zbyt dobrej jakości, ale myślę, że po dokładnym przyjrzeniu się widać, to co nas najbardziej interesuje.

mapa_1831_dufourWiększy fragment mapy

Na przedstawionym fragmencie mapy widać miejscowość o nazwie „Radom”. Chodzi oczywiście o dzisiejsze Radomsko. Ponadto oznaczono także m.in. Pławno i Przedbórz.

mapa_1831_dufour_zblizenieZbliżenie na Radomsko i okolice

mapa_1831_dufour_tabliczka

1946 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: