Fragment (zdjęcie) mapy Królestwa Polskiego i dawnych ziem Rzeczypospolitej (1831 r.)

Ten artykuł dodałem 12.03.2016 roku

Jest to zdjęcie fragmentu Mapy Królestwa Polskiego i dawnych ziem Rzeczypospolitej, autorstwa francuskiego geografa Auguste-Henriego Dufoura. Mapa pochodzi z 1831 roku. Oryginał mapy znajduje się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Zdjęcie w artykule przedstawia fragment reprodukcji z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Cóż, zdjęcie nie jest zbyt dobrej jakości, ale myślę, że po dokładnym przyjrzeniu się widać, to co nas najbardziej interesuje.

mapa_1831_dufourWiększy fragment mapy

Na przedstawionym fragmencie mapy widać miejscowość o nazwie „Radom”. Chodzi oczywiście o dzisiejsze Radomsko. Ponadto oznaczono także m.in. Pławno i Przedbórz.

mapa_1831_dufour_zblizenieZbliżenie na Radomsko i okolice

mapa_1831_dufour_tabliczka

1278 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.