Gidle. Krzyż upamiętniający misje święte naprzeciw strażnicy OSP

Ten artykuł dodałem 25.04.2021 roku

W Gidlach, na rogu ulic Cmentarnej i Reymonta znajduje się krzyż z wizerunkiem Chrystusa. Obiekt ten upamiętnia misje święte z 1999 roku. Wikipedia podaje, że misje święte to rodzaj dłużnych, bo około tygodniowych rekolekcji dla katolików. Misje święte odbywają się co około 10 lat na terenie danej parafii.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Krzyż usadowiony jest na betonowej konstrukcji o podstawie prostokątnej, zwężającej się do góry. Na tym betonowym cokole znajduje się płyta z następującą informacją:

W KRZYŻU ZBAWIENIE
MISJE ŚWIETE
12 – 19.09.1999 r.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na samym krzyżu też znajduje się tabliczka z informacją o tym wydarzeniu. Przeczytać na niej można:

MISJE
ŚWIĘTE
PROWADZILI
OO. JEZUICI
A.D. 1999

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

347 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)