Grzegorz Krzemiński (dziennikarz)

Ten artykuł dodałem 12.06.2017 roku

Grzegorz Adam Krzemiński urodził się 12 marca 1947 roku w Radomsku. Ukończył germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie Studium Dziennikarskie na tej samej uczelni.

grzegorz_adam_krzeminski_1947_-_2010By Marek D. – archiwum rodzinne, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11940902

Od końca 1971 roku był dziennikarzem Przeglądu Sportowego. Początkowo pracował w dziale zagranicznym. W 1976 został szefem działu informacji. Jego ulubionymi dyscyplinami były pięciobój nowoczesny, judo, kickboxing i dalekowschodnie sztuki walki. Opisywał sukcesy Waldemara Legienia, Pawła Nastuli, Janusza Pyciaka-Peciaka czy Arkadiusza Skrzypaszka. Był uważany za wzór dziennikarskiej rzetelności.

W 2001 roku, z okazji 80-lecia „Przeglądu Sportowego”, Krzemiński został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Grzegorz Krzemiński zmarł po ciężkiej chorobie 13 stycznia 2010 roku w Warszawie. Miał 62 lata. Spoczywa na warszawskim cmentarzu w Grabowie.

1173 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: