Paweł Kryk

Ten artykuł dodałem 9.06.2019 roku

Urodził się w 1948 roku. W Radomsku dał się poznać jako osoba związana z Miejskim Domem Kultury. Współpracował z tą instytucją jako twórca kabaretowy, konferansjer, autor tekstów, scenarzysta. Znalazłem informację mówiącą, że Paweł Kryk napisał słowa do „Ballady dla druhny Rosi” – utworu poświęconego druhnie Rosławie Szleng, twórczyni harcerskiego festiwalu OPAL.

Paweł Kryk jako prowadzący koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej. Źródło zdjęcia: regionkultury.pl

Zmarł 3 czerwca 2019 roku w wieku 71 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 8 czerwca 2019 roku, spoczął na Cmentarzu Nowym w Radomsku.

154 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)