Mieć 91 lat i tworzyć…

Ten artykuł dodałem 12.06.2017 roku

We wtorek 20 czerwca o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się wieczór poetycki połączony z promocją tomiku wierszy pt. „Dobryszyce Wiosko Moja Miła”, autorstwa Stanisławy Krawczykowskiej.

krawczykowska_dobryszyce_wiosko_moja_milaOkładka tomiku wierszy

Stanisława Krawczykowska to 91-letnia poetka, która wydała już w sumie pięć publikacji. Jej poprzedni tomik wierszy pt. „Zawsze w rodzinnej ziemi” (wydany w 2016 r.) spotkał się z zainteresowaniem programu informacyjnego „Teleexpress”. Ze względu na sędziwy wiek autorki, jest to swego rodzaju ewenement, aby tworzyć poezję, być aktywnym na polu działalności artystycznej.

teleexpress_27-09-2016Screen z programu „Teleexpress” z 27 września 2016 roku

W swoich wierszach autorka porusza problemy związane z patriotyzmem, historią, etnologią, miłością, obyczajowością, a także własnymi doświadczeniami życiowymi. Tomik pt. „Dobryszyce Wiosko Moja Miła” zawiera blisko 70 wierszy, a także wiele fotografii z życia Stanisławy Krawczykowskiej. Podczas spotkania w bibliotece będzie można nabyć tę publikację wraz z podpisem autorki. Na uczestników będzie czekała także słodka niespodzianka.

1486 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: