Mieć 91 lat i tworzyć…

We wtorek 20 czerwca o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się wieczór poetycki połączony z promocją tomiku wierszy pt. „Dobryszyce Wiosko Moja Miła”, autorstwa Stanisławy Krawczykowskiej.

krawczykowska_dobryszyce_wiosko_moja_milaOkładka tomiku wierszy

Stanisława Krawczykowska to 91-letnia poetka, która wydała już w sumie pięć publikacji. Jej poprzedni tomik wierszy pt. „Zawsze w rodzinnej ziemi” (wydany w 2016 r.) spotkał się z zainteresowaniem programu informacyjnego „Teleexpress”. Ze względu na sędziwy wiek autorki, jest to swego rodzaju ewenement, aby tworzyć poezję, być aktywnym na polu działalności artystycznej.

teleexpress_27-09-2016Screen z programu „Teleexpress” z 27 września 2016 roku

W swoich wierszach autorka porusza problemy związane z patriotyzmem, historią, etnologią, miłością, obyczajowością, a także własnymi doświadczeniami życiowymi. Tomik pt. „Dobryszyce Wiosko Moja Miła” zawiera blisko 70 wierszy, a także wiele fotografii z życia Stanisławy Krawczykowskiej. Podczas spotkania w bibliotece będzie można nabyć tę publikację wraz z podpisem autorki. Na uczestników będzie czekała także słodka niespodzianka.

1693 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj