Miejsce, gdzie w czasie wojny Niemcy zamordowali Polaków za ukrywanie Żydów

Ten artykuł dodałem 18.03.2020 roku

Działo się to w czasie drugiej wojny światowej. Pewna polska rodzina ukrywała na terenie swojej posesji Żydów. Niestety Niemcy dowiedzieli się o tym fakcie i byli wobec tego bezwzględni. Zarówno Polacy, jak i ukrywający się tam Żydzi zostali zamordowani. Miejsce to nie jest w żaden sposób oznaczone, ale starsi mieszkańcy z tej okolicy mają cały czas w świadomości ten straszny mord.

Informację na ten temat znalazłem na Wikipedii. Jedno ze zdjęć przedstawiało to właśnie miejsce i podpisane było „Tu Niemcy w czasie okupacji zamordowali rodzinę Polaków za ukrywanie Żydów, których także zamordowali”. Zweryfikowałem to pytając mieszkającej niedaleko starszej kobiety. Potwierdziła ona tę historię, ale nie udało mi się uzyskać żadnych nowych szczegółów. Poniższe zdjęcie jest mojego autorstwa.

Marzec 2020, fot. Paweł Dudek

797 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)