Obelisk poświęcony mieszkańcom gminy Ładzice, zamordowanym przez hitlerowców w czasie II wojny światowej

Ten artykuł dodałem 13.06.2015 roku

Nieopodal budynku urzędu gminy w Ładzicach znajduje się obelisk poświęcony mieszkańcom zamordowanym przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow

Treść inskrypcji z tablicy znajdującej się na obelisku:

MIESZKAŃCOM GMINY
ŁADZICE
POMORDOWANYM PRZEZ
FASZYSTÓW HITLEROWSKICH
W LATACH 1939 – 1945
KU PAMIĘCI NASZYM POKOLENIOM
UFUNDOWANO TEN OBELISK

ŁADZICE 25.10.1954 r.
ZARZĄD Z.B.oW.iD.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow_zblizenie

Wspomniany na tablicy ZBoWiD to ogólnopolska organizacja kombatancka, powstała po zakończeniu II wojny światowej, skupiająca kilkanaście funkcjonujących wcześniej organizacji o podobnym charakterze. W roku 1990 ZBoWiD został przekształcony w Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow_BOK

Obelisk zwieńczony jest białym orłem z koroną. Całość otoczono metalowym płotkiem z furtką.

1608 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: