Obelisk poświęcony mieszkańcom gminy Ładzice, zamordowanym przez hitlerowców w czasie II wojny światowej

Ten artykuł dodałem 13.06.2015 roku

Nieopodal budynku urzędu gminy w Ładzicach znajduje się obelisk poświęcony mieszkańcom zamordowanym przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow

Treść inskrypcji z tablicy znajdującej się na obelisku:

MIESZKAŃCOM GMINY
ŁADZICE
POMORDOWANYM PRZEZ
FASZYSTÓW HITLEROWSKICH
W LATACH 1939 – 1945
KU PAMIĘCI NASZYM POKOLENIOM
UFUNDOWANO TEN OBELISK

ŁADZICE 25.10.1954 r.
ZARZĄD Z.B.oW.iD.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow_zblizenie

Wspomniany na tablicy ZBoWiD to ogólnopolska organizacja kombatancka, powstała po zakończeniu II wojny światowej, skupiająca kilkanaście funkcjonujących wcześniej organizacji o podobnym charakterze. W roku 1990 ZBoWiD został przekształcony w Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

obelisk_mieszkancy_ladzic_zamordowani_przez_hitlerowcow_BOK

Obelisk zwieńczony jest białym orłem z koroną. Całość otoczono metalowym płotkiem z furtką.

1076 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.