Poszukiwania potomków rodziny Wypych

Ten artykuł dodałem 6.10.2017 roku

Dostałem dość pilną prośbę o pomoc w poszukiwaniach potomków rodziny Wypych. Poniżej prezentuję to, co w sprawie na dziś wiadomo. Ze względu na to, że prośbę tę otrzymałem zza granicy, od osoby, która niezbyt dobrze pisze po polsku, zmieniam nieco tekst, aby był lepiej zrozumiały.

(…) poszukujemy rodziny, która pochodziła z Lodzi i zamieszkiwała w 1939 roku w Radomsku. Chodzi o rodzinę o nazwisku Wypych. Jestem w kontakcie z córką Mieczysława Wypycha, urodzonego 26 listopada 1925 roku w Łodzi i wywiezionego w trakcie drugiej wojny światowej do Niemiec, gdzie został do końca życia. Mieczysław był synem Stanisława i Julianny Wypych. Jego rodzice zostali zamordowani w 1939 roku w domu w Radomsku a młodsze rodzeństwo zaginęło. Przez całe życie próbował odnaleźć swoje rodzeństwo, niestety bez sukcesu. Po jego śmierci córka przejęła poszukiwania (…).

Osoby, które poprosiły mnie o pomoc, dodały także takie informacje:

RODZINA WYPYCH

Ojciec:
Stanisław Wypych, urodzony 12.05.1895 w Lodzi, katolik, zawód – lekarz (lub weterynarz) (może miał swój gabinet lekarski w Radomsku)

Matka:
Juliane Wieszniewski (przypuszczam, że chodzi o nazwisko Wiśniewska, gdyż dokument został wydany przez urząd niemiecki), urodzona 15.08.1895 w Łodzi, również katoliczka

Miejsce zawarcia małżeństwa: Łódź

Dzieci:
– Mieczysław Wypych, urodzony 26.11.1925 w Lodzi
reszta rodzeństwa poszukiwana! (imiona nieznane, prawdopodobnie młodsze)

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na temat potomków rodziny Wypych, proszę o kontakt.

915 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)