Poszukiwania potomków rodziny Wypych

Ten artykuł dodałem 6.10.2017 roku

Dostałem dość pilną prośbę o pomoc w poszukiwaniach potomków rodziny Wypych. Poniżej prezentuję to, co w sprawie na dziś wiadomo. Ze względu na to, że prośbę tę otrzymałem zza granicy, od osoby, która niezbyt dobrze pisze po polsku, zmieniam nieco tekst, aby był lepiej zrozumiały.

(…) poszukujemy rodziny, która pochodziła z Lodzi i zamieszkiwała w 1939 roku w Radomsku. Chodzi o rodzinę o nazwisku Wypych. Jestem w kontakcie z córką Mieczysława Wypycha, urodzonego 26 listopada 1925 roku w Łodzi i wywiezionego w trakcie drugiej wojny światowej do Niemiec, gdzie został do końca życia. Mieczysław był synem Stanisława i Julianny Wypych. Jego rodzice zostali zamordowani w 1939 roku w domu w Radomsku a młodsze rodzeństwo zaginęło. Przez całe życie próbował odnaleźć swoje rodzeństwo, niestety bez sukcesu. Po jego śmierci córka przejęła poszukiwania (…).

Osoby, które poprosiły mnie o pomoc, dodały także takie informacje:

RODZINA WYPYCH

Ojciec:
Stanisław Wypych, urodzony 12.05.1895 w Lodzi, katolik, zawód – lekarz (lub weterynarz) (może miał swój gabinet lekarski w Radomsku)

Matka:
Juliane Wieszniewski (przypuszczam, że chodzi o nazwisko Wiśniewska, gdyż dokument został wydany przez urząd niemiecki), urodzona 15.08.1895 w Łodzi, również katoliczka

Miejsce zawarcia małżeństwa: Łódź

Dzieci:
– Mieczysław Wypych, urodzony 26.11.1925 w Lodzi
reszta rodzeństwa poszukiwana! (imiona nieznane, prawdopodobnie młodsze)

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na temat potomków rodziny Wypych, proszę o kontakt.

728 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.