Stary dąb w Orzechowie

Ten artykuł dodałem 27.06.2017 roku

W Orzechowie, po prawej stronie drogi prowadzącej na południe, do Podświerku, stoi ogromny dąb. Zauważyć go nietrudno, bo góruje nad innymi okolicznymi drzewami.

dab_orzechow_1Widok od strony Podświerku

Na pniu drzewa znajduje się tabliczka z informacjami, które tylko częściowo udało mi się odczytać. Może ktoś widzi coś więcej? Może ktoś zna historię tego drzewa? Jeśli ktoś z Czytelników może coś więcej powiedzieć, proszę o kontakt.

Dąb Pamięci
dziesięciolecia odzyskania Niepodległości
przez Polskę
<nieczytelne>
1928 r.
<nieczytelne>

dab_orzechow_2

dab_orzechow_3Widok od strony centralnej części wsi

orzechow_tabliczka_na_debie_z_1928_listopad201811 listopada 2018 r.

941 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.