Tablica poświęcona Królowej Jadwidze na ścianie ratusza

Ten artykuł dodałem 5.12.2020 roku

Na ścianie ratusza miejskiego (obecnie znajduje się tam Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego) znajduje się wiele tablic upamiętniających ważne osoby i wydarzenia. Jedna z nich upamiętnia Św. Jadwigę Królową.

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

12 listopada 2000 roku podczas XXI Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Radomsku Jadwigę ogłoszono patronką miasta Radomska, wtedy też uroczyście odsłonięto tablicę. Autorem projektu tablicy jest Zdzisław Wiatr. Wykonawcą tablicy jest Tulejski.

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

Listopad 2020 r., fot. Paweł Dudek

599 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)