Tunel pod torami w Kletni

Ten artykuł dodałem 27.06.2019 roku

W Kletni, niejako przedłużeniem ulicy Zachodniej jest tunel pod torami kolejowymi. Dzięki temu łatwo i szybko można przedostać się na drugą stronę linii kolejowej do ulicy Zdrowia w Gomunicach. Tunel służy do ruchu pieszego, ewentualnie można tam przeprowadzić rower. Nie należy on do infrastruktury stacji kolejowej w Gomunicach, bo nie można się przez niego dostać np. na peron. Według moich wyliczeń tunel znajduje się na ok. 178,9 kilometrze linii kolejowej nr 1 (Warszawa – Katowice). Poza okolicznymi mieszkańcami niewiele osób wie o tym skrócie, dojście do niego wydaje się nieco ukryte między zaroślami, ale jednocześnie widać, że ludzie przemieszczają się tamtędy. Jest on na pewno rzadziej użytkowany od dwóch innych tunelów, które znajdują się w Gomunicach – obok dawnego Cefolu i obok urzędu gminy. Najbliższy naziemny przejazd drogowy znajduje się kilkaset metrów dalej na południe i łączy Kolonię Kletnię z Wójcikiem (na 179,2 kilometrze wspomnianej linii kolejowej nr 1 – Warszawa – Katowice).

Widok od strony ulicy Zdrowia w Gomunicach

Widok od strony ulicy Zachodniej w Kletni

Uwaga, po deszczu tunel może okazać się nie do przejścia

362 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.