Tunel pod torami w Gomunicach (koło urzędu gminy)

Ten artykuł dodałem 9.06.2017 roku

Niedaleko budynku urzędu gminy Gomunice znajduje się tunel łączący dwie części miejscowości. Znajduje się on pod torami kolejowymi.

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_1Wejście do tunelu od strony wschodniej

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_2Też strona wschodnia

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_3Widać światło w tunelu 🙂

Tunel ma około półtora metra wysokości i kilkadziesiąt metrów długości.  Jest on wykorzystywany przez mieszkańców w celu szybkiego przeprawienia się na drugą stronę torów. Nic dziwnego – do najbliższego przejazdu kolejowego usytuowanego obok stacji jest aż 500 metrów. Z powodu takiej odległości tunel nie należy do stacji i w różnego rodzaju opisach prawidłowo podaje się, że w Gomunicach przejścia podziemnego nie ma. Tunel znajduje się dokładnie na 177,1 kilometrze linii kolejowej nr 1 (Warszawa – Katowice).

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_4Wejście od strony zachodniej

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_5Wejście od strony zachodniej, widoczne z dalszej perspektywy

W tunelu mogą się wyminąć dwie osoby, jak się postarają, to zmieszczą się nawet z rowerami 😉 Podobny tunel znajduje się kilkaset metrów dalej w kierunku północnym, a trzeci łączy ulicę Zachodnią w Kletni z ulicą Zdrowia w Gomunicach. A tutaj można zobaczyć zdjęcia stacji kolejowej w Gomunicach ze stycznia 2016 roku. Warto przeczytać też o zmianach w nazewnictwie tej stacji.

2921 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: