Tunel pod torami w Gomunicach (koło urzędu gminy)

Ten artykuł dodałem 9.06.2017 roku

Niedaleko budynku urzędu gminy Gomunice znajduje się tunel łączący dwie części miejscowości. Znajduje się on pod torami kolejowymi.

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_1Wejście do tunelu od strony wschodniej

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_2Też strona wschodnia

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_3Widać światło w tunelu :)

Tunel ma około półtora metra wysokości i kilkadziesiąt metrów długości.  Jest on wykorzystywany przez mieszkańców w celu szybkiego przeprawienia się na drugą stronę torów. Nic dziwnego – do najbliższego przejazdu kolejowego usytuowanego obok stacji jest aż 500 metrów. Z powodu takiej odległości tunel nie należy do stacji i w różnego rodzaju opisach prawidłowo podaje się, że w Gomunicach przejścia podziemnego nie ma. Tunel znajduje się dokładnie na 177,1 kilometrze linii kolejowej nr 1 (Warszawa – Katowice).

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_4Wejście od strony zachodniej

gomunice_tunel_pod_torami_kolo_ug_5Wejście od strony zachodniej, widoczne z dalszej perspektywy

W tunelu mogą się wyminąć dwie osoby, jak się postarają, to zmieszczą się nawet z rowerami ;) Podobny tunel znajduje się kilkaset metrów dalej w kierunku północnym. A tutaj można zobaczyć zdjęcia stacji kolejowej w Gomunicach ze stycznia 2016 roku. Warto przeczytać też o zmianach w nazewnictwie tej stacji.

1378 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.