Tunel pod torami w Gomunicach (obok dawnego zakładu Cefol)

Ten artykuł dodałem 9.09.2017 roku

Niedaleko dawnej fabryki w Wojciechowie (gmina Gomunice) znajduje się tunel pod torami kolejowymi.

tunel_1761_gomunice_1Widok od strony wschodniej. Zdjęcie z lipca 2017 roku

Tunel ma wysokość około półtora metra. Można dzięki niemu szybko przejść na drugą stronę Gomunic. Tunel nie należy do infrastruktury stacji kolejowej w Gomunicach, gdyż nie można dzięki niemu przedostać się bezpośrednio z peronu na peron. Tunel znajduje się na 176,6 km linii kolejowej nr 1 (Warszawa – Katowice).

tunel_1761_gomunice_2Widok od strony zachodniej. Zdjęcie z lipca 2017 roku

tunel_1761_gomunice_3Widok do wnętrza tunelu od strony zachodniej. Zdjęcie z lipca 2017 roku

Nieco bliżej stacji kolejowej Gomunice (a więc w kierunku południowym) także znajduje się podobny tunel., trzeci zaś łączy ulicę Zachodnią w Kletni z ulic Zdrowia w Gomunicach. A tutaj można zobaczyć zdjęcia stacji kolejowej w Gomunicach ze stycznia 2016 roku. Warto przeczytać też o zmianach w nazewnictwie tej stacji. Obok opisywanego w niniejszym artykule tunelu znajduje się (od strony wschodniej) kapliczka z wizerunkiem Matki Boskiej.

2641 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: