Budynek dawnej szkoły w Myśliwczowie

Ten artykuł dodałem 4.06.2017 roku

W Myśliwczowie (gmina Wielgomłyny) przy głównej drodze znajduje się budynek, w którym mieściła się szkoła podstawowa. Z daleka widać, że bryła budynku nie jest charakterystyczna dla zwykłego domu mieszkalnego.

mysliwczow_budynek_szkoly_1

Tuż za bramą, na ścianie budynku dostrzec można tablicę pamiątkową o następującej treści:

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARII KONOPNICKIEJ
w MYŚLIWCZOWIE
ZOSTAŁA ZBUDOWANA
Z FUNDUSZÓW PAŃSTWOWYCH
I ODDANA DO UŻYTKU SPOŁECZEŃSTWA
W XIX ROCZNICĘ POWSTANIA
POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
MYŚLIWCZÓW DNIA 21 LIPCA 1963 R.

mysliwczow_budynek_szkoly_2

Dla niezorientowanych dane z tablicy mogą być nieco mylne. PRL to przecież nazwa naszego państwa używana oficjalnie od 1952 roku. Jednakże wspomniana na tablicy dziewiętnasta rocznica powstania PRL-u odnosi się do 21 lipca 1944 roku, kiedy w Moskwie powołano Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego.

mysliwczow_budynek_szkoly_3

Szkoła w Myśliwczowie została zlikwidowana w 2001 roku. Miejscowe dzieci uczęszczają teraz do podstawówki w Wielgomłynach i Zagórzu. W części pomieszczeń szkolnych znajdują się mieszkania.

1129 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.