Czesław Waliński

Ten artykuł dodałem 10.12.2015 roku

Urodził się w 1864 roku. Z wykształcenia był inżynierem budowlanym. Był synem Tadeusza Juliana Walińskiego.

Czesław Waliński był właścicielem dóbr Sokola Góra, otrzymał je w spadku po ojcu. W 1904 roku wybudował w Sokolej Górze gorzelnię. Był jej długoletnim właścicielem. Gorzelnie w Sokolej Górze istniały już wcześniej, zanim Walińscy nabyli tamtejsze dobra.

Zmarł w 1941 roku. Spoczywa w grobie rodzinnym na cmentarzu w Wielgomłynach.

956 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.