Dobryszyce. Obelisk postawiony w 10 rocznicę odzyskania niepodległości

Ten artykuł dodałem 20.06.2021 roku

Na placu przed kościołem parafialnym w Dobryszycach znajduje się obelisk postawiony w 10 rocznicę odzyskania niepodległości.

Maj 2021 r., fot. Paweł Dudek

Obelisk ten wykonany jest z dużych kamieni, ma strzelistą formę czterościennego słupa. Na jego szczycie znajduje się figura białego orła z koroną. Na frontowej ściance słupa jest następująca informacja:

w 10 TĄ
ROCZNICĘ ODZYSKANIA
NIEPODLEGŁOŚCI
1918 XI 1928

Maj 2021 r., fot. Paweł Dudek

242 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)