Józef Antoniak (trener RKS-u)

Ten artykuł dodałem 31.12.2017 roku

Urodził się 1 marca 1948 roku w Przysusze (województwo mazowieckie). Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Był piłkarzem, a następnie trenerem. Jako zawodnik grał na pozycji pomocnika w Oskarze Przysucha i I KS Ślęza Wrocław. Karierę zakończył dość wcześnie, ze względu na kontuzję.

jozef_antoniakŹródło: „Nowy Tygodnik Radomski”, 1991, R. 2, nr 4, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27723440

Pracę trenerską rozpoczął w Radomiaku w 1974 roku jako trener drużyny juniorów. W 1978 roku został trenerem drużyny rezerw, a następnie pełnił funkcję koordynatora do spraw młodzieży. Równolegle prowadził zespół juniorów. W kwietniu 1982 roku powołany został na trenera pierwszego zespołu, z którym w 1984 roku awansował do I ligi (dzisiejszej Ekstraklasy). Później prowadził m.in. zespoły Broni Radom, Górnika Łęczna, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Jagiellonii Białystok.

Od 1 lipca 2003 roku 8 lipca 2004 roku był trenerem RKS-u Radomsko. Klub występował wówczas w II lidze.

1107 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: