Mały krzyż przy ulicy Konarskiego – miejsce tragedii z 2004 roku

Ten artykuł dodałem 29.01.2018 roku

Spacerując ulicą Konarskiego natrafiłem na zadbany mały krzyż, znajdujący się w małym polu zasypanym żwirem i zwieńczonym większymi kamieniami. Widać, że ktoś dba o to miejsce. Zastanawiało mnie o czym przypomina krzyż. Wkrótce poznałem odpowiedź, niestety, jak można się domyślić, nie jest to pozytywna historia…

maly_krzyz_ulica_konarskiego_1

Zdarzyło się to 14 września 2004 roku, po godz. 20. 36-letni Mirosław Dawid, mieszkający przy ulicy Konarskiego, postanowił pójść do sklepu po piwo. Udał się więc na ulicę Kościuszki. Wracając został napadnięty, miał rozbitą głowę. Przypadkowa osoba, która go znalazła na ulicy, zawiadomiła pogotowie, które zawiozło go do szpitala, ale Dawid tam zmarł.

maly_krzyz_ulica_konarskiego_2

Początkowo o śmiertelne pobicie podejrzewano jego sąsiada, ale nie znaleziono na to żadnych dowodów. Co ciekawe, sąsiad ten sprzedał niedługo potem swój dom i wyjechał na stałe z Radomska. Do tej pory nie ustalono sprawcy, a krzyż jest smutną pamiątką po tym wydarzeniu…

647 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.