Mały krzyż przy ulicy Konarskiego – miejsce tragedii z 2004 roku

Ten artykuł dodałem 29.01.2018 roku

Spacerując ulicą Konarskiego natrafiłem na zadbany mały krzyż, znajdujący się w małym polu zasypanym żwirem i zwieńczonym większymi kamieniami. Widać, że ktoś dba o to miejsce. Zastanawiało mnie o czym przypomina krzyż. Wkrótce poznałem odpowiedź, niestety, jak można się domyślić, nie jest to pozytywna historia…

maly_krzyz_ulica_konarskiego_1

Zdarzyło się to 14 września 2004 roku, po godz. 20. 36-letni Mirosław Dawid, mieszkający przy ulicy Konarskiego, postanowił pójść do sklepu po piwo. Udał się więc do „Stodoły”, ale widziano go także na ulicy Kościuszki. Wracając został napadnięty, miał rozbitą głowę. Przypadkowa osoba, która go znalazła na ulicy, zawiadomiła pogotowie, które zawiozło go do szpitala, ale ofiara tam zmarła.

maly_krzyz_ulica_konarskiego_2

Do tej pory nie ustalono sprawcy, a krzyż jest smutną pamiątką po tym wydarzeniu…

2360 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: