Niesamowite zdjęcie Radomska z 1997 roku (skrzyżowanie przed wiaduktem)

Ten artykuł dodałem 3.12.2018 roku

Niedawno w ręce wpadł mi album promocyjny pt. „Największe miasta województwa piotrkowskiego”. Album ten został stworzony przez wydawnictwo Omega z Bydgoszczy. Znajduje się w nim m.in. kilka zdjęć Radomska, a także kilka starych reklam radomszczańskich firm. Perełka! Poniżej pokazuję zdjęcie przedstawiające początek ulicy Brzeźnickiej, tuż przed wiaduktem.

radomsko_skrzyzowanie_album_najwieksze_miasta_wojewodztwa_piotrkowskiego_s-29

Na zdjęciu widać także fragment skrzyżowania ulic Brzeźnickiej, Krakowskiej oraz Piastowskiej. To zdjęcie jest tym bardziej ciekawe, ponieważ niedawno zakończono remont skrzyżowania. W oczy rzuca się zdecydowanie większa ilość drzew niż obecnie. Znajdują się one obok parkingu MDK-u, przy przejściu dla pieszych oraz w miejscu, gdzie dziś jest stacja benzynowa. Warto zwrócić uwagę na budynek w lewym dolnym rogu zdjęcia – dziś już ten obiekt nie istnieje, w tym miejscu stoi Baszta.

2873 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: