Ojciec Augustyn Hamielec (Franciszkanin)

Ten artykuł dodałem 29.04.2018 roku

Urodził się w roku 1888. Do Radomska przybył  z Galicji w sierpniu 1918 roku razem z dwoma innymi franciszkanami. Odzyskali oni wówczas od Austriaków kościół i część klasztoru zajmowanego przez wojska.

W latach 1927-1930 oraz 1939-1942 był gwardianem radomszczańskiego klasztoru. Łącznie w Radomsku pracował przez 38 lat. Miejscowi zapamiętali go jako bardzo wytrwałego spowiednika. Przez 25 lat pełnił funkcję prefekta miejscowych szkół i był kapelanem Ochotniczej Straży Pożarnej. Zmarł w wieku 68 lat, 26 maja 1956 roku. Był to jego 42 rok kapłaństwa.

W klasztorze Franciszkanów znajduje się tablica poświęcona pamięci Ojca Augustyna Hamielca, można o nie przeczytać w tym artykule.

842 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: