Ojciec Augustyn Hamielec (Franciszkanin)

Ten artykuł dodałem 29.04.2018 roku

Urodził się w roku 1888. Do Radomska przybył  z Galicji w sierpniu 1918 roku razem z dwoma innymi franciszkanami. Odzyskali oni wówczas od Austriaków kościół i część klasztoru zajmowanego przez wojska.

W latach 1927-1930 oraz 1939-1942 był gwardianem radomszczańskiego klasztoru. Łącznie w Radomsku pracował przez 38 lat. Miejscowi zapamiętali go jako bardzo wytrwałego spowiednika. Przez 25 lat pełnił funkcję prefekta miejscowych szkół i był kapelanem Ochotniczej Straży Pożarnej. Zmarł w wieku 68 lat, 26 maja 1956 roku. Był to jego 42 rok kapłaństwa.

W klasztorze Franciszkanów znajduje się tablica poświęcona pamięci Ojca Augustyna Hamielca, można o nie przeczytać w tym artykule.

289 razy oglądano od początku 5 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.