Tablica pamiątkowa poświęcona O. Augustynowi Hamielcowi (klasztor Franciszkanów)

Ten artykuł dodałem 30.04.2018 roku

W budynku klasztoru Franciszkanów, na wewnętrznej ścianie znajdującej się tuż przy bocznym wejściu do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego znajduje się tablica poświęcona Ojcu Augustynowi Hamielcowi.

tablica_hamielec_klasztor_radomsko_1

Oto treść inskrypcji z tablicy.

Ś.P.
O. AUGUSTYN
HAMIELEC
FRANCISZKANIN

GWARDIAN KLASZTORU OO. FRANCISZKANÓW
W RADOMSKU W LATACH 1927-1930. 1939-1942
URODZ.1888, ZMARŁ 26 MAJA 1956.W 42 R.KAPŁAŃSTWA

DŁUGOLETNI PREFEKT MIEJSCOWYCH SZKÓŁ
I KAPELAN OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ.
NIESTRUDZONY SPOWIEDNIK,KAPŁAN NIEZWYKŁEJ
DOBROCI SERCA.

W UZNANIU ZASŁUG POŁOŻONYCH W CIĄGU
NIEPRZERWANEJ 38-LETNIEJ JEGO PRACY
KAPŁAŃSKIEJ NA TERENIE RADOMSKA

SPOŁECZEŃSTWO M. RADOMSKA – 1957

tablica_hamielec_klasztor_radomsko_2

Kilka słów związanych z życiem i działalnością O. Augustyna Hamielca można znaleźć w tym wpisie.

Gdy w lutym 2021 roku odwiedziłem klasztor, zauważyłem, że obok tablicy poświęconej O. Augustynowi Hamielcowi, powieszono także tablicę z wykazem Franciszkanów, którzy zmarli w Radomsku. Wcześniej ta tablica wisiała nieco bliżej wejścia do krużganek. Jej treść opisałem tutaj.

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

653 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: