Robert W. Szwed

Ten artykuł dodałem 6.11.2015 roku

Urodził się 7 czerwca 1966 roku w Radomsku, zmarł 2 stycznia 2014 roku w Częstochowie.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 9, potem do I Liceum Ogólnokształcącego. Studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, w specjalności historia Kościoła i historia Polski. Tytuł jego rozprawy doktorskiej to „Działalność społeczna i polityczna biskupa krakowskiego Karola Skórkowskiego”. Promotorem pracy był ks. prof. Jan Związek.

Robert W. Szwed to ponadto autor kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Był adiunktem w Instytucie Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie prowadził zajęcia związane głównie z historią ziem polskich pod zaborami. Ponadto pełnił funkcję prezesa częstochowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Robert Szwed jest synem Ryszarda Szweda.

1279 razy oglądano od początku 5 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.