Robert W. Szwed

Ten artykuł dodałem 6.11.2015 roku

Urodził się 7 czerwca 1966 roku w Radomsku, zmarł 2 stycznia 2014 roku w Częstochowie.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 9, potem do I Liceum Ogólnokształcącego. Studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim. W 2002 roku uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, w specjalności historia Kościoła i historia Polski. Tytuł jego rozprawy doktorskiej to „Działalność społeczna i polityczna biskupa krakowskiego Karola Skórkowskiego”. Promotorem pracy był ks. prof. Jan Związek.

Robert W. Szwed to ponadto autor kilkudziesięciu artykułów naukowych.

Był adiunktem w Instytucie Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie prowadził zajęcia związane głównie z historią ziem polskich pod zaborami. Ponadto pełnił funkcję prezesa częstochowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Robert Szwed jest synem Ryszarda Szweda.

2263 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: