Pocztówka z Radomska z 1980 roku – cztery widoki

Ten artykuł dodałem 27.09.2015 roku

W mojej kolekcji znajduje się kolorowa pocztówka, składająca się z czterech zdjęć. Kartka pochodzi z 1980 roku.

radomsko_1980_4widoki

W lewym górnym rogu przedstawiono park przy Placu 3-go Maja. W prawym gónym rogu jest zdjęcie fragmentu ulicy Reymonta. Tu chyba najbardziej widać różnice, które nastąpiły w okresie ostatnich kilkudziesięciu lat, nie tylko w Radomsku. Zwróćcie uwagę na witryny sklepów, ubiory ludzi, samochody…

radomsko_1980_4widoki_rewers

W lewym dolnym rogu znajduje się zdjęcie I LO. Zgodnie z podpisem na rewersie, wówczas szkoła ta nosiła imię Aleksandra Zawadzkiego. W prawym dolnym rogu umieszczono zdjęcie stawu z Parku Miejskiego (obecnie Park Świętojański).

Pocztówka ma wymiary 147 x 105 mm. Została ona wydana przez Krajową Agencję Wydawniczą w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Autorami zdjęć są J. Tymiński (KAW) oraz M. Pierzchalski.

2155 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.