Start bloga. Witam wszystkich!

Ten artykuł dodałem 18.02.2015 roku

Witam Cię na blogu historyczno-turystycznym poświęconym Radomsku oraz okolicom. W tym wpisie wyjaśnię kilka kwestii związanych z funkcjonowaniem tego projektu.

Skąd pomysł?

Z zamiarem stworzenia w sieci swojego miejsca, w którym publikowałbym przede wszystkim materiały historyczne, nosiłem się już od dłuższego czasu. Kupiłem więc domenę i… na tym stanęło na kilka miesięcy. To nawet dobrze, ponieważ przez prawie rok od tego zakupu myślałem jak ma wyglądać moje historyczne miejsce w sieci. Miałem już pewne doświadczenia dzięki blogowi o Henryku Siemiradzkim (www.siemiradzki.paweldudek.com). Pomysł więc dojrzewał. W październiku 2014 roku pomysł już się wyklarował i powoli, bardzo powoli, składałem wszystko w całość.

Ta domena jakby trochę już znana…

Przed zakupem domeny długo zastanawiałem się nad tym jaką wybrać. Nazwa miała być krótka, łatwa do zapamiętania i oryginalna. Padło na Radomsk.pl. „Radomsk” to nazwa naszego miasta, funkcjonująca w latach 1919-1922.

Tak, nazwa domeny jest podobna do noworadomsk.pl. Tematyka też… 🙂 Ze Zdzisławem Wiśniewskim znam się dobrze, obydwaj wiemy, że warto pisać o historii Radomska w internecie. Zresztą, konsultowałem z nim trochę powstanie bloga. Polecam Jego serwis!

Częstotliwość, blog i forma

Nowe materiały pojawiały się będą nieregularnie. Przerw dłuższych niż miesiąc nie przewiduję! 🙂 To nie jest serwis z publikacjami naukowymi o Radomsku. Wszystko, co będzie u mnie publikowane, ma być przystępne i zrozumiałe dla przeciętnego radomszczanina. Nie oznacza to jednak, że neguję naukową formę – pewnie w międzyczasie będę gdzieś jeszcze publikował, jestem przecież z zawodu historykiem.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty oraz zdjęcia są mojego autorstwa – chyba, że zaznaczyłem, iż korzystałem z czyjejś pracy. „Korzystałem” nie oznacza, że przepisywałem „na żywca”. Wyjątkiem są przedruki z materiałów, dla których autorskie prawa majątkowe wygasły. Nawet tam jednak, jeśli jest to możliwe, podaję kto był autorem.

Możesz wykorzystywać moje materiały w taki sposób, aby postępować zgodnie z obowiązującymi normami, m.in. za każdym razem zaznaczaj moje autorstwo, pytaj o zgodę w przypadku wykorzystywania materiałów do celów komercyjnych i niekomercyjnych. Dotyczy to nie tylko konkretnych materiałów, ale także marki Radomsk.pl.

Masz pomysł?

Planowo będę jedynym autorem tekstów i zdjęć. Jeśli jednak masz ciekawy pomysł albo materiał, to zapraszam. W ogóle, odwiedź te miejsca na blogu – O projekcie i autorzeWspółpraca, Kontakt.

Dobrej zabawy!

1240 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.