Tablica poświęcona Józefowi Piłsudskiemu – na budynku urzędu miasta

Ten artykuł dodałem 2.03.2021 roku

Na budynku urzędu miasta, na prawo od głównych drzwi wejściowych, znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Jest on Honorowym Obywatelem Miasta Radomska.

Tablica ma kolor lastriko. Znajduje się na niej płaskorzeźba z podobizną Piłsudskiego w kolorze złotym, a także następująca informacja:

JÓZEF PIŁSUDSKI
TWÓRCA NIEPODLEGŁEGO
PAŃSTWA POLSKIEGO
PIERWSZY HONOROWY OBYWATEL
MIASTA RADOMSKA

RADOMSKO, 17. X. 1921 r.

Obok wejścia do urzędu miasta, ale po lewej stronie, znajduje się tablica poświęcona innemu Honorowemu Obywatelowi Miasta Radomska – papieżowi Janowi Pawłowi II.

267 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)