Wojciech Nowaczyk – pochodzący z Radomska poseł i burmistrz Chodzieży

Ten artykuł dodałem 27.10.2016 roku

Całkiem przypadkiem natrafiłem w internecie na postać Wojciecha Nowaczyka. To pochodzący z Radomska poseł a także burmistrz Chodzieży (województwo wielkopolskie).

wojciech_nowaczyk

Urodził się 26 lutego 1941 roku w Radomsku. W 1970 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W końcu lat 70. był przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej, a potem naczelnikiem Chodzieży.

Pełnił funkcję posła na Sejm II i III kadencji. Wybierano go z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu pilskim. W latach 1992-1998 oraz 2002–2006 był burmistrzem Chodzieży, w 2006 bezskutecznie ubiegał się o reelekcję, ale nowym burmistrzem w pierwszej turze głosowania został kandydat Platformy Obywatelskiej – Jacek Gursz.

Otrzymał wiele odznaczeń, m.in. Za Zasługi dla Województwa Poznańskiego, Za Zasługi da Województwa Pilskiego, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł nad ranem 20 sierpnia 2016 roku w swoim mieszkaniu w Chodzieży.

749 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.