Pomnik ze śmigłem w Olszynkach

Ten artykuł dodałem 26.08.2016 roku

W miejscowości Olszynki, na zakręcie, znajduje się pomnik poświęcony trzem polskim pilotom samolotów, którzy zginęli 3 września 1939 roku w wyniku walki powietrznej z Niemcami.

olszynki_pomnik_lotnikow_1

Charakterystycznym elementem pomnika jest śmigło samolotowe wychodzące ze szczytu pomnika. Znajduje się tam także krzyż. Całość otoczona jest drewnianym płotkiem.

olszynki_pomnik_lotnikow_2

Pomnik został odsłonięty 15 września 1991 roku. Jest zbudowany z bloków piaskowca.

olszynki_pomnik_lotnikow_3

1249 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.