Zaproszenie – uroczyste wręczenie statuetek „Orzełek Warszyca” i Złotych Krzyży KWP w Radomsku

Ten artykuł dodałem 25.02.2018 roku

Otrzymałem takie zaproszenie. Wydaje mi się, że to będzie dość ciekawe wydarzenie, więc udostępniam szczegóły uroczystości. Odbędą się one 28 lutego o godz. 16 w Galerii Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego.

zaproszenie_statuetki_orzelek_warszyca

W programie:
1. Powitanie gości przez dyrektora Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego
2. Wykład dyrektora Oddziału IPN w Łodzi – dr. Dariusza Roguta „Historia Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Jego Twórcy -, pierwszego komendanta – Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”
3. Przemówienie Przewodniczącego Zarządu Głównego KWP ppłk. Mieczysława Orzełka
4. Wręczenie statuetek „Orzełek Warszyca”
5. Odznaczenie Złotym Krzyżem KWP
6. Podziękowanie w imieniu wyróżnionych
7. Zwiedzanie wystawy „W okupowanym Radomsku” w dawnym budynku aresztu miejskiego
8. Zakończenie uroczystości.

Organizatorami są Ogólnokrajowy Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego Zarząd Główny w Radomsku Oddział w Częstochowie, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku.

893 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: