Zdjęcie nieistniejącej chałupy przy ul. Wilsona 1 w Radomsku

Ten artykuł dodałem 23.10.2016 roku

W odmętach internetu znalazłem ciekawe zdjęcie z 1960 roku. Przedstawia ono starą chałupę, która znajdowała się przy ul. Wilsona 1.

stare_radomsko_-_chalupa_przy_wilsona_1_juz_nie_istnieje_-_1960_rAutor: Marek Dębski, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11981044

Fotografia jest opisana w języku angielskim:

Old Radomsko – ramshackle cottage (don’t exist for a thirty years) Wilsona Street 1 – 1960. This home remember Napoleon troops retreat from Moscow and nearby French soldiers cemetery (not exist, too)- probably?

Można te słowa przetłumaczyć następująco:

Stare Radomsko – walący się domek (nie istnieje od trzydziestu lat) przy ul. Wilsona 1 – 1960 rok. Ta chałupa pamięta wojska napoleońskie wracające spod Moskwy oraz pobliski cmentarz żołnierzy francuskich (również nie istniejący) – prawdopodobnie?

Wielka szkoda, że takich pamiątek już nie spotkamy w naszym mieście.

1247 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.