4 Ekonomiki – dukat lokalny z Radomska

Ten artykuł dodałem 24.11.2021 roku

W ramach obchodów 85-lecia istnienia Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku miała miejsce emisja lokalnych dukatów o nominale „4 EKONOMIKI” i wartości 4 zł. Ponadto wyemitowany był także dukat „85 EKONOMIKÓW” (wersja srebrna kolekcjonerska o wartości 120 zł).

Awers. Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Rewers. Listopad 2021 r., fot. Paweł Dudek

Emisja odbywała się w dniach 27 listopada 2009 r. – 31 stycznia 2010 r. Nakład „4 EKONOMIKÓW” wyniósł 20 000 sztuk. Moneta ma średnicę 27 mm i waży 8,6 g. Jest wykonana z mosiądzu. Autorem projektu jest Robert Kotowicz. Na awersie monety znajduje się szkic budynku szkoły i wizerunek Tadeusza Kotarbińskiego – patrona, na rewersie natomiast logo szkoły i powiatu radomszczańskiego.

171 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)