Wycieczka po Radomsku dla wspierających aukcję

W szkole, w której pracuję uczniowie zorganizowali fajną akcję, której celem jest zebranie pieniędzy na radiowęzeł. Uczniowie, a także nauczyciele i rodzice wystawiają różne przedmioty i usługi na licytacje. Ja też coś zaoferowałem.

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

Cóż mógłbym zaoferować? Oczywiście wycieczkę po Radomsku! Na wycieczkę zaprosiłem wszystkie osoby, które brały udział w mojej licytacji.

W piękne niedzielne popołudnie poprowadziłem historyczny spacer po naszym mieście. Uczestnicy mogli się dowiedzieć m.in. o tym dlaczego jatki przy ul. Przedborskiej mają półokrągły kształt, o ukrytym strumieniu, który do dziś płynie pod naszym miastem, o słynnym zajeździe, który znajdował się w samym centrum Radomska oraz o tym dlaczego centrum handlowe przy ul. Reymonta nazywa się Stara Mleczarnia. Zobaczyli także oryginalną pompę wodną wykonaną w zakładzie Franciszka Oczkowskiego, artystyczne detale zdobiące radomszczańskie kamienice oraz zdjęcia historycznych miejsc, które porównywane były ze współczesnymi lokalizacjami.

Uczestnicy pytali o kontynuację tej historycznej wycieczki, więc zakładam, że dzisiejszy spacer był udany. Na koniec wszyscy otrzymali zestaw pocztówek mojego autorstwa. Dochód z aukcji wyniósł 355 zł i kwota ta zostanie przeznaczona na radiowęzeł w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Licytacje różnych ciekawych przedmiotów oraz usług trwają nadal. Znaleźć je można na profilu FB ZSP nr 1.

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

3.03.2024 r., fot. Paweł Dudek

258 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj