Brama wjazdowa dawnego ratusza

Ten artykuł dodałem 18.05.2020 roku

Budynek dawnego ratusza miejskiego, obecnie siedziba Muzeum Regionalnego pochodzi z 1859 roku. Ostatnio natrafiłem na ciekawostkę związaną z bramą znajdującą się z boku.

Maj 2020 r., fot. Paweł Dudek

Od strony ulicy Narutowicza, w półokrągłej wnęce budynku znajduje się stara brama. Pochodzi ona właśnie z 1859 roku. Nad drzwiami przeczytać można, że ten element architektoniczny wyprodukowała Fabryka Braci Kanczewskich z Częstochowy. Wejście to nie jest obecnie użytkowane.

Maj 2020 r., fot. Paweł Dudek

Maj 2020 r., fot. Paweł Dudek

Maj 2020 r., fot. Paweł Dudek


657 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)