Czy na Folwarkach była ulica Reymonta?

Artykuł został zaktualizowany w dniu 25 grudnia 2020 r. Aktualizacja znajduje się w dolnej części strony.

W moje ręce trafiła ostatnio pocztówka wysłana w 1972 roku. Przedstawia ona Karkonosze, ale akurat to nie jest istotne w tym wpisie. Zwróciłem uwagę na rewers, gdzie znajdują się interesujące mnie dane. Jest tam imię, nazwisko, treść pocztówki (te dane zaczerniłem) oraz adres w postaci: Radomsko – Folwarki Reymonta (numer domu również zaczerniłem). I właśnie nazwa ulicy Reymonta mnie zastanowiła. Czyżby na Folwarkach, przed włączeniem tej dzielnicy do Radomska była ulica Reymonta? Dodam, że numer domu, który zaczerniłem był po prostu jedną liczbą bez żadnych dodatkowych numerów mieszkań. Gdyby więc chodziło o adres w centrum Radomska, zapewne pojawiłby się tam jeszcze dodatkowy numer mieszkania, np. Reymonta 2/1.

Wiem, że Folwarki zostały włączone do Radomska w latach 70. XX wieku – dokładnej daty nie udało mi się póki co ustalić. Pocztówka pochodzi z 1972 roku. Możliwe więc, że rzeczywiście jedna z ulic na Folwarkach nazywała się ulicą Reymonta. Może ktoś z Czytelników wie?

Aktualizacja z 25 grudnia 2020 roku

Czytelnicy nie zawiedli. Przesłali liczne komentarze i wiadomości. Otrzymałem nawet fragment aktu notarialnego, na którym znajdowała się stara i nowa nazwa ulicy. Dziękuję za wszystkie te podpowiedzi. Ustaliłem, że przed włączeniem Folwarek do Radomska (stało się to w latach 70.) istniała tam ulica Reymonta. Dziś ta ulica nazywa się Stara Droga. Co ciekawe, zmieniła się nawet numeracja domów, czyli nie wystarczy zmienić nazwę ulicy, żeby zorientować się o którą posesję chodzi.

808 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj