Dawny basen odkryty w Radomsku

Ten artykuł dodałem 17.01.2020 roku

W Radomsku istniał kiedyś basen odkryty – bez zadaszenia. Powstał on pod koniec lat 60. XX wieku (taką informację znalazłem na wystawie w Muzeum Regionalnym w Radomsku). Znajdował się on przy ul. Brzeźnickiej, pomiędzy stadionem RKS-u a „Drzewniakiem”. Po przekroczeniu bramki wejściowej należało udać się do szatni, które znajdowały się z boku. Basem miał osiem podestów do skakania. Dziś (początek 2020 roku) basen jest od dobrych kilku lat nieczynny, zarośnięty i zaniedbany. Stanowi własność prywatną, dlatego zdjęcia robiłem poza tym terenem. Jeśli ktoś posiada jakieś historyczne zdjęcia albo informacje – zapraszam do przesłania, wtedy uzupełnię. Dodam, że niniejszy krótki artykuł na na celu przypomnienie o historycznym miejscu jakim był basen, bez większego wnikania w stan obecny.

Historyczne zdjęcie z drugiej połowy lat 80. XX wieku. Zdjęcie pochodzi z albumu „Radomsko” z 1989 roku. Więcej na ten temat – tutaj.

12.01.2020. Fot. Paweł Dudek

12.01.2020. Fot. Paweł Dudek

Pozostałość po basenie obok ulicy – tablica informująca o zakazie spożywania alkoholu itp. 12.01.2020. Fot. Paweł Dudek

1338 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: