DiCaprio zrobił film o Szukalskim!

Ten artykuł dodałem 13.12.2018 roku

Stało się to, co nieśmiało było zapowiadane od wielu lat. Słynny hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio wyprodukował film o swoim przyszywanym dziadku, Stanisławie Szukalskim.

szukalski_dicaprioMłody Leonardo DiCaprio na kolanach swojego przyszywanego dziadka – Stanisława Szukalskiego

Film nosi tytuł „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” i opowiada o zmarłym w 1987 roku awangardowym rzeźbiarzu Stanisławie Szukalskim, który na początku XX wieku mieszkał w Gidlach, a potem uczęszczał do szkoły Fabianiego w Radomsku. O postaci Szukalskiego pisałem już na blogu, w tym artykule.

Film będzie można wkrótce obejrzeć w serwisie Netflix. Gdy dzieło będzie już dostępne, poinformuję o tym na blogu.

1444 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: