DiCaprio zrobił film o Szukalskim!

Ten artykuł dodałem 13.12.2018 roku

Stało się to, co nieśmiało było zapowiadane od wielu lat. Słynny hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio wyprodukował film o swoim przyszywanym dziadku, Stanisławie Szukalskim.

szukalski_dicaprioMłody Leonardo DiCaprio na kolanach swojego przyszywanego dziadka – Stanisława Szukalskiego

Film nosi tytuł „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” i opowiada o zmarłym w 1987 roku awangardowym rzeźbiarzu Stanisławie Szukalskim, który na początku XX wieku mieszkał w Gidlach, a potem uczęszczał do szkoły Fabianiego w Radomsku. O postaci Szukalskiego pisałem już na blogu, w tym artykule.

Film będzie można wkrótce obejrzeć w serwisie Netflix. Gdy dzieło będzie już dostępne, poinformuję o tym na blogu.

683 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.