Figura św. Jana Nepomucena w miejscowości Dęba

Ten artykuł dodałem 2.06.2019 roku

Dęba to mała miejscowość położona obecnie w gminie Ręczno w powiecie piotrkowskim, ale przez długi czas znajdowała się ona w powiecie radomszczańskim. Postanowiłem więc zwrócić tutaj uwagę na dość ciekawą figurę znajdującą się tamże.

Na lewo droga do Bąkowej Góry, na prawo do Dęby. Cokół kapliczki widoczny jest między drzewami, w prawej części zdjęcia

Figura ta znajduje się przy rozstaju dróg. Jadąc od Przedborza, należy wypatrywać jej po prawej stronie, między drzewami, kilkanaście metrów od drogi. Pochodzi ona z drugiej połowy XVIII wieku, wykonana jest z kamienia. Postać św. Jana Nepomucena umiejscowiona jest na wysokim słupie o podstawie prostokątnej.

103 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.