Figura św. Jana Nepomucena w miejscowości Dęba

Ten artykuł dodałem 2.06.2019 roku

Dęba to mała miejscowość położona obecnie w gminie Ręczno w powiecie piotrkowskim, ale przez długi czas znajdowała się ona w powiecie radomszczańskim. Postanowiłem więc zwrócić tutaj uwagę na dość ciekawą figurę znajdującą się tamże.

Na lewo droga do Bąkowej Góry, na prawo do Dęby. Cokół kapliczki widoczny jest między drzewami, w prawej części zdjęcia

Figura ta znajduje się przy rozstaju dróg. Jadąc od Przedborza, należy wypatrywać jej po prawej stronie, między drzewami, kilkanaście metrów od drogi. Pochodzi ona z drugiej połowy XVIII wieku, wykonana jest z kamienia. Postać św. Jana Nepomucena umiejscowiona jest na wysokim słupie o podstawie prostokątnej.

580 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: