Gdzie jest Bajdocja?

Ten artykuł dodałem 12.06.2017 roku

Pamiętacie książkę pt. „Podróże Pana Kleksa”? Główny bohater odwiedza krainę o nazwie Bajdocja. Mieszkają tam bajarze z Wielkim Bajarzem na czele. W Bajdocji brakuje atramentu, więc bajarze nie mogą zapisywać swoich opowieści. Pan Kleks postanawia im pomóc. W wolnej chwili warto doczytać jak zakończyła się ta historia, książka jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej (oraz w jej filiach).

Gdzieś w internecie przeczytałem, że Bajdocja to także nieformalne określenie dla dzielnicy Radomska położonej przy stadionie (ul. Brzeźnicka 26). Przyznaję, że pierwszy raz się z tym spotkałem. Ktoś może na ten temat napisać coś więcej?

540 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.