Herb Radomska w… Chęcinach

Ten artykuł dodałem 7.10.2018 roku

zamek_checiny_x_2018

Zamek Królewski w Chęcinach to jedna z największych atrakcji województwa świętokrzyskiego, tym bardziej, że kilka lat temu został on gruntownie zmodernizowany. Warto zajrzeć tam do skarbca i kaplicy, wejść na wieżę, postrzelać z łuku czy też podziwiać niesamowitą panoramę okolicy. Ja zwróciłem uwagę na zestaw herbów rycerskich. Jeden z nich zaczął mi coś przypominać.

checiny_herb_grzymalow_1Herb Grzymałów. Czwarty rząd od góry, drugi herb od prawej

checiny_herb_grzymalow_2

Nie myliłem się. To herb Grzymałów. Przedstawia on rycerza stojącego u bramy miejskiej z trzema wieżami. Na tej podstawie stworzono herb Radomska. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Jeśli zaś chodzi o same Chęciny, to znalazłem tam jeszcze jedno miejsce kojarzące się z naszymi okolicami – artykuł znajduje się tutaj.

801 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.