Ulica Przedborska w Chęcinach

Ten artykuł dodałem 6.10.2018 roku

Podczas mojej ostatniej wizyty w Chęcinach (województwo świętokrzyskie) natrafiłem na ulicę Przedborską, która zapewne wzięła swoją nazwę od leżącego w odległości około 70 kilometrów Przedborza. Częstą praktyką jest fakt nazywania ulic od nazw pobliskich miejscowości. Takich ulic jest całe mnóstwo. Mnie oczywiście najbardziej interesują ulice znajdujące się poza powiatem radomszczańskim, a nawiązujące do miejscowości czy też osób związanych z naszymi okolicami.

ulica_przedborska_checiny_1

Ulica Przedborska w Chęcinach nie jest szczególnie ważnym traktem komunikacyjnym. Nie znajdują się przy niej żadne istotne instytucje. Znaleźć ją dość łatwo – znajduje się ona na północ od Rynku. Idąc ulicą Staszica (zaczyna się ona w północno-zachodnim rogu centralnego placu Chęcin) po kilkudziesięciu metrach natrafimy na ulicę Przedborską. Ma ona nieco ponad 200 metrów długości.

ulica_przedborska_checiny_2

W Chęcinach znalazłem jeszcze jeden element kojarzący się z naszymi stronami. Artykuł można przeczytać tutaj.

759 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: