Jan Kuciak (dyrektor Technikum Mechanicznego)

Ten artykuł dodałem 5.06.2017 roku

Urodził się w 1913 roku. W latach 1955 – 1974 był dyrektorem Technikum Mechanicznego w Radomsku. Wicedyrektorami szkoły byli wtedy mgr inż. Bogusław Borowik (w latach 1962 – 1963), mgr Kazimierz Grzywaczewski (1967 – 1968) oraz mgr Jordan Szczepaniak (1968 – 1974). Za czasów Kuciaka wybudowano w latach 1963 – 1966 nowy budynek szkolny przy ul. 16 Stycznia (dziś Brzeźnicka 20).

Kuciak pracował w popularnym „Mechaniku” od 1952 roku. Gdy przestał pełnić funkcję dyrektora, odszedł na emeryturę. Jego następcą został wspomniany wcześniej mgr Jordan Szczepaniak. Przed Kuciakiem funkcję dyrektora pełnił Stanisław Górka.

Zmarł w 1997 roku, jego grób znajduje się na Cmentarzu Nowym w Radomsku.

920 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: