Jan Kuciak (dyrektor Technikum Mechanicznego)

Ten artykuł dodałem 5.06.2017 roku

Urodził się w 1913 roku. W latach 1955 – 1974 był dyrektorem Technikum Mechanicznego w Radomsku. Wicedyrektorami szkoły byli wtedy mgr inż. Bogusław Borowik (w latach 1962 – 1963), mgr Kazimierz Grzywaczewski (1967 – 1968) oraz mgr Jordan Szczepaniak (1968 – 1974). Za czasów Kuciaka wybudowano w latach 1963 – 1966 nowy budynek szkolny przy ul. 16 Stycznia (dziś Brzeźnicka 20).

Kuciak pracował w popularnym „Mechaniku” od 1952 roku. Gdy przestał pełnić funkcję dyrektora, odszedł na emeryturę. Jego następcą został wspomniany wcześniej mgr Jordan Szczepaniak. Przed Kuciakiem funkcję dyrektora pełnił Stanisław Górka.

Zmarł w 1997 roku, jego grób znajduje się na Cmentarzu Nowym w Radomsku.

515 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.