Jerzy Sadek (piłkarz)

Ten artykuł dodałem 17.03.2017 roku

Jerzy Mirosław Sadek urodził się 13 stycznia 1942 roku w Radomsku. Był wychowankiem Stali Radomsko (grał tam 1954 roku). W 1956 roku przeszedł do Czarnych Radomsko, gdzie grał do 1961 roku. Następnie reprezentował barwy: ŁKS Łódź (1961 – 1973), Sparty Rotterdam (najwyższa klasa rozgrywkowa w Holandii) i Harlem (druga liga holenderska, lata 1973 – 1976). Jako piłkarz ŁKS 18 razy wystąpił w reprezentacji Polski, w której zdobył 6 bramek (dwie wbił Finlandii, a po jednej – Szkocji, Anglii, Luksemburgowi i Brazylii). W 1971 roku z 15 golami został królem strzelców w ekstraklasie. W sumie w polskiej I lidze rozegrał 243 spotkania, w których strzelił 90 goli.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery przez kilka lat był trenerem. W ostatnim czasie mieszkał w Łodzi. Zmarł 4 listopada 2015 roku, o czym informowałem tutaj.

861 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.