Już wkrótce ukaże się XIX tom „Zeszytów Radomszczańskich”

Ten artykuł dodałem 15.06.2021 roku

Pod koniec czerwca, a dokładniej 25 dnia tego miesiąca 23 dnia tego miesiąca będzie można odebrać najnowszy tom „Zeszytów Radomszczańskich”. Zapowiada się bardzo ciekawie, a ja chwalę się, że będzie tam też mój artykuł na temat zapomnianych cmentarzy powiatu radomszczańskiego.

Poniżej znajduje się spis zawartości XIX tomu.
Tomasz Nowak – Rejestr ślubów w parafii w Nowej Brzeźnicy w XVII w.
Krzysztof Orman – Wielka Wojna pod Radomskiem. Walki na południowym brzegu Warty w listopadzie 1914 r.
Bartosz Bijak – Jan Otmar Ceglecki (1893-1925). Zarys biografii
Wiesław Jerzy Olczyk – Nasze korzenie. Wspomnienia z lat 20 i 30. XX wieku (cz. I)
Paweł Grabalski – Protokoły z posiedzeń Rady Przybocznej Tymczasowego Zarządu miasta Przedborza z 1930 r.
Grzegorz Mieczyński – Radomszczańskie wątki w nazistowskim czasopiśmie „Der Stürmer”
Adam Gliksman – Próbowałam pomóc moim przyjaciołom… Natalia Abramowicz – Sprawiedliwa wśród Narodów Świata
Tomasz Nowak – Bracia Różewiczowie i ich twórczość na łamach prasy lokalnej w Radomsku
Paweł Dudek – Zapomniane cmentarze powiatu radomszczańskiego
Tomasz Nowak – 30 lat działalności Fundacji Inicjatyw Kulturalnych
In memoriam – Mirosława Łęska.

Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku informuje, że publikacja ukazała się dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych na 2021 rok, organizowanych przez Miasto Radomsko, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wsparcia udzielili również Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Historycznego ze środków pozyskanych z odpisów z 1%. Książkę będzie można odbierać bezpłatnie od piątku 25 czerwca w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku.

435 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: