Tablica poświęcona ks. Gabrielowi Świtalskiemu (klasztor w Gidlach)

Ten artykuł dodałem 28.10.2016 roku

W klasztorze OO. Dominikanów w Gidlach, tuż przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Gidelskiej (po prawej stronie) znajduje się tablica epitafialna poświęcona Ojcu Gabrielowi Świtalskiemu. Niewiele osób zwraca uwagę na tę tablice, ponieważ większość jest skupionych na Cudownej Figurce.

gabriel_switalski_tablica

Oto treść napisów z tablicy:

Ś.P.
Ks.Gabrjel Świtalski
jubilat
długoletni przeor
złotousty kaznodzieja
zasłużony kościołowi i ojczyźnie
ur. w Ostrowie pod Strzelnem
1.5.1838
zm.9.1.1916
R.I.P.

gabrjel_switalski_tablica_zblizenie

Więcej na temat Ojca Gabriela Świtalskiego można przeczytać tutaj.

904 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.