Kamieńsk. Tablica poświęcona żołnierzom wojny polsko-bolszewickiej

Ten artykuł dodałem 27.04.2021 roku

Na ścianie budynku urzędu miasta i gminy Kamieńsk znajduje się tablica poświęcona żołnierzom wojny polsko-bolszewickiej.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na tablicy tej umieszczono następującą informację:

ŻOŁNIERZOM WOJNY
POLSKO-BOLSZEWICKIEJ 1919 – 1920
ANTONIEMU LICHNOWSKIEMU
JANOWI STANISZOWI
JANOWI STRZELECKIEMU
KAROLOWI STRZELECKIEMU
TADEUSZOWI TAZBIROWI
BRONISŁAWOWI TURLEJSKIEMU
JANOWI WOJCIECHOWSKIEMU
W 90 ROCZNICĘ ZWYCIĘSTWA|
STOWARZYSZENIE PRZJACIÓŁ
MIASTA KAMIEŃSKA
KAMIEŃSK 15 SIERPNIA 2010r.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Obok na ścianie znajduje się także inna tablica pamiątkowa, upamiętniająca 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Przed budynkiem jest też głaz z tablicą na pamiątkę 15 rocznicy odzyskania prawa miejskiego.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

224 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)